Wizja Zero dla Elbląga - zero ofiar śmiertelnych

Czy wiesz, że ponad 35 milionów ludzi zginęło na świecie w wyniku wypadków drogowych. To więcej niż w czasie pierwszej wojny światowej. Przerażające jest, że od dłuższego czasu nie widać poprawy, co roku ginie ponad milion ludzi. Czy zgadzasz się, aby dalej tak było?

W 2017 roku jadąc teoretycznie bezpieczną autostradą miałem wypadek. Jadący za mną samochód nie zachował minimalnej odległości w efekcie nie wyhamował uderzając w moje auto. Mogliśmy zginąć ja i moja rodzina. Na szczęście wyszliśmy z drobnymi potłuczeniami, nikomu nic się nie stało.

Po wypadku, jadąc samochodem inaczej patrzę na otaczającą mnie przestrzeń. Widzę zatrważającą liczbę sytuacji niebezpiecznych na polskich drogach a także w naszym mieście.

Zaparkowane samochody przy przejściach dla pieszych, znacznie ograniczające widoczność. Kierowcy nie ustępujący pieszym.

Chcę bezpiecznie poruszać się po mieście. Chcę, aby moje dzieci idąc do szkoły były bezpieczne.

Dlatego też uważam, że cel Elbląga musi być jeden - zero wypadków śmiertelnych na drogach. Wzorem miast skandynawskich a także polskiego Jaworzna należy jak najszybciej stworzyć program #WizjaZero. Zbiór działań, które należy podjąć celem zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach. 

Jeśli jesteś za wprowadzeniem Wizji Zero, proszę podziel się tym artykułem ze znajomymi w mediach społecznościowych. Rozpocznijmy miejską dyskusję na ten temat!

 

Obejrzyj ten film i zastanów się co możemy wspólnie zrobić, aby nigdy więcej nikt nie zginął na elbląskich ulicach