Zobacz, czy możesz pomóc

Już w ubiegłym roku podczas Sesji Rady Miejskiej w Elblągu zwracałem się z prośbą o przeprowadzenie kampanii promujących rower jako środek transportu w dojazdach do szkoły i pracy. Niestety moje apele nie zostały zrealizowane mimo, że elbląskie szkoły a zwłaszcza uczniowie chcą wziąć udział w ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”.

Zapoczątkowana przez Miasto Gdańsk kampania „Rowerowy Maj” to największa w Polsce akcja promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu.

Od kilku lat dwie elbląskie szkoły samodzielnie bez wsparcia samorządu organizują kampanię „Rowerowy Maj”. Dziwi mnie, że przy 600 milionowym budżecie miasta ciężko jest wygospodarować kilka tysięcy złotych na potrzeby organizacji kampanii (druk plakatów/naklejek, zakup drobnych nagród).

Będąc propagatorem transportu rowerowego zobowiązałem się pomóc szkołom w organizacji kampanii „Rowerowy Maj”. Na własną rękę poszukuję partnerów i sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć organizatorów w zakupie nagród.  Jeśli ktoś chciałby włączyć się w akcję proszę o kontakt. Potrzebna jest spora ilość drobnych nagród (talony na pizze, do kina, mogą być też gadżety firmowe).

 

Robert Turlej