Program wyborczy na lata 2010-2014 | Robert Turlej
Platforma Obywatelska
Robert Turlej

Program wyborczy na lata 2010-2014

Przygotowując program wyborczy mierzyłem swoje siły na zamiary. Nie jest to lista pustych obietnic, które często wielu kandydatów tworzy. Postawiłem na sprawy pilne i możliwe w realizacji, czasami niemal od ręki. Jako reprezentant mieszkańców z Okręgu nr 1, chciałbym przede wszystkim w pierwszej kolejności rozwiązywać ich problemy.

Mój program wyborczy podzieliłem na pięć tematycznych części, ale oprócz nich jako radny będę również interweniował w każdej innej istotnej dla mieszkańców sprawie. Chcę postępować inaczej niż dotychczasowi radni, których w większości nie znamy. Moje hasło "Blisko codziennych spraw. Z dala od polityki." nie jest pustym sloganem. Jako radny chcę być blisko mieszkańców, spotykać się z nimi, rozmawiać o problemach z którymi się borykają. Chcę być czynnym radnym i godnie reprezentować Was - mieszkańców naszego miasta.

 


 

 

 • MODRZEWIE - odbudujmy jego klimat

  W pierwszej kolejności będę starał się o jak najszybszą rewitalizację Parku Modrzewie ze szczególnym uwzględnieniem odrestaurowania zabytkowej wieży widokowej a także budowy nowoczesnego placu zabaw. Mieszkańcy Zawady uwielbiają spędzać wolny czas w tym parku, niestety znajduje on się w opłakanym stanie a mógłby stać się wizytówką miasta.

 • Stawiam na sport

  Hasło to przewija się we wszystkich kampaniach wyborczych, ale niestety często jest to tylko pusty slogan. Najstarszy klub piłkarski w mieście nie ma odpowiedniej bazy treningowej, stadion jest w opłakanym stanie. Na osiedlach brakuje boisk a te przyszkolne nadają się do modernizacji. Popieram szybką rozbudowę infrastruktury sportowej

 • Elbląg przyjazny dzieciom, kobietom w ciąży, młodym ludziom

  Obecnie Elbląg nie ma za wiele do zaoferowania mieszkańcom miasta, wiele osób uważa, że tutaj "nic się nie dzieje". Brakuje koncertów, festiwali, jedynym wydarzeniem godnym uwagi są czerwcowe Dni Elbląga. Jako osoba młoda, mająca codzienny kontakt z elbląskimi studentami wiem czego oczekują młodzi ludzie.

 • TAK dla promocji miasta

  Elbląg to piękne miasto, którego walory turystyczne nie są w pełni wykorzystane. Kanał Elbląski, Kolej nadzalewowa, Osada Truso, Wysoczyzna Elbląska, Zalew Wiślany, Jezioro Drużno, Najniższy punkt w Polsce (Raczki Elbląskie) to wspaniałe produkty, które powinny być wykorzystane w procesie promocji naszego miasta. Jako Radny będe zabiegał aby Elbląg stał się miejscem znanym, nie tylko w Polsce. Atrakcyjne dla mieszkańców miasto będzie również atrakcyjne dla inwestorów, dzięki czemu powstaną nowe miejsca pracy. Dobra promocja Elbląga ożywi również branżę turystyczną.

 • Koniec z komunikacyjnym chaosem

  Usprawnienia w komunikacji miejskiej, optymalizacja sygnalizacji świetlnej, a także przebudowa skrzyżowań to priorytety do wykonania na najbliższe lata. Wszyscy mówią o problemie braku "zielonej fali", ale nikt z tym nie potrafi nic zrobić. Pragnę zapewnić, że jako radny będę dążył do usprawnienia poruszania się po elbląskich ulicach.Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej o polityce cookies